Co je elektrické kolo?

Elektrické kolo je moderní alternativou k tradičnímu kolu. Na rozdíl od klasických jednostopých vozidel  jsou elektrokola poháněna pomocí elektromotoru zabudovaného přímo v ráfku kola. Elektrokolo se pohybuje tiše a umožňuje jízdu téměř bez námahy. Elektrická kola jsou široce používána všude ve světě a nyní si je masivně začínají kupovat i mladí uživatelé. Elektrická kola jsou perfektní prostředek pro pohyb  v přeplněných městech  a skvělý nápad pro rekreaci.

Elektrické kola
 

INTELIGENTNÍ PODPORA

Motor se spustí automaticky při otáčení pedály. Inteligentní regulátor vám přidá tolik energie, aby rozjezd byl plynulí a vy můžete použít libovolného úsilí k podpoře elektromotoru. Chcete-li zastavit stačí stisknout brzdovou páku nebo přestat šlapat. Motor se automaticky odpojí.

RYCHLÁ DOPRAVA

Elektrické kolo je skvělým způsobem dopravy nejen ve městě. Pomocí elektrokola se vyhnete dopravním zácpám a dostanete  se rychle do práce nebo domů. Na rozdíl od klasického kola EcoBike nevyžaduje nadlidskou sílu po celodenní práci :) a můžete se tak dostat na místo, aniž byste se  unavili..

TRADIČNÍ JÍZDA

Naše elektrokolo lze používat i standartním způsobem a to tak že se elektromotor s cela vypne. Nízká hmotnost kola vás nebude nikterak omezovat . Jakmile se budete cítit unaveny elektromotor si opět zapnete. 

 

Jak to funguje?

Každé elektrické kolo má tři klíčové prvky, které ho řídí. Jedná se o: baterii (akumulátor), elektrický motor a elektronický regulátor, který řídí celé kolo. Kromě elektrického  pohonu je kolo  velmi podobné kolu tradičnímu které známe několik let.

EcoBike - Bicykly elektrické

BATERIE

Baterie elektrického kola je nejdůležitějším zdrojem energie výrobku. EcoBike jsou hliníkové kola vybavená výkonnými lithium-iontových baterijemi, které se úspěšně používají v moderních přenosných počítačích a mobilních telefonech. Průměrná délka života lithium-ion baterie se počítá v průměru 500-700 dobití. Dlouhodobé užívání může oslabit výkon baterie a je vhodné ji nahradit. Plně nabitá baterie vydrží 40-120km takže na elektrokole ujedete cca 30 000 km!  Baterie jsou k dostání ve dvou verzích napětí: 24V 36V. Což ovlivní  schopnost maximálního počtu najetých. kilometrů na jedno nabití.

EcoBike - Bicykly elektrické

MOTOR

Elektrické motorky EcoBike jsou moderní Střídavé motory kapacitou 250-350 wattů. To je maximální výkon povolený Evropskou unií. Střídavý motor je plně automatický a prakticky bez problémů. Jeho velkou výhodou je efektivní využívání energie, což umožňuje dlouhodobé používání kola. Na ujetí  100km vzdálenosti motor spotřebuje energii  za csa 6 kč!!! U elektrokol můžete dosáhnout rychlosti až 25 km / h, což je pravidlo  EU.

 
EcoBike - Bicykly elektrické

KONTROLOR

Regulátor je zodpovědný za kontrolu motoru a vysílaného  výkonu baterie do  motoru. Regulátor spolupracuje se snímačem pohybu instalovaného na BB, vytvoření inteligentního systému pro podporu řízení. Snímač zaznamenává rychlost kliky, snímá záměry cyklisty a automaticky pomocí regulátoru odesílá informace do motoru pro spuštění řízení funkce motoru. Kola jsou vybaveny plynulým  ovladačem k regulaci výkonu motoru. Chcete-li zastavit stačí stisknout brzdovou páku nebo přestat šlapat. Motor se automaticky odpojí.